…számtalan jó megoldás létezik az airsoft hangtompítók hatékonyabbá tételére. Ha veszünk egyet, vagy működik, vagy nem… a benne lévő szivacs vagy elnyeli a levegőt vagy túl kemény és semmi hatása… ilyenkor kerül elő a jó magyar barkács virtus „na ugorgyunk neki egy marék szeggel a szánkba, kalapáccsal a kézbe”
…az alapelv az éles lőfegyvereknél egyszerű, csökkenteni kell a lövedék után a csőből kilépő forró lőporgázok sebességét és olyan felületeken és formákon elvezetni, amik elnyelik azt. Lényegében nem történik más, mint a hangsebességgel kilépő lövedéket hangsebesség alá kell lassítani hogy a hangrobbanás eltűnjön és már csöndes üzemmódban is nyomulunk... ...Azért az airsoft fegyvereknél sem forró lőporgáz sem hangsebesség nincsen, itt mindössze annyi a feladat, hogy egy légtömeget elnyelő közeggel zárjuk le a csövet.
…gondoltam egyet és elkezdtem kísérletezni formákkal és megoldásokkal, amolyan „nehogy má a Tokyo Marui mérnökei egy vsr-hez jobb hangtompítót csináljanak, mint én itthon mindenféle hulladék anyagból!” alapon.
…megálmodtam a formákat és a modulrendszert két delliriumos begyógyszerezés között, és máris kezdődhetett a tesztelés…Drága rendőrtiszt kolléga biztosította a dögös hangtompítót, így akadály már nem volt J
Számtalan forma kipróbálása után végül egy „hibrid” megoldás mellett döntöttem… mivel minden forma vagy részben, vagy egészben…. Vagy éppen sehogyan sem volt használható....
az elős mindössze egy szerkezeti kísérlet hogy hogyan is lehet megvalósítani amit akarok, a második egy kivágatlan, végül elvetett forma, a harmadik egy hosszanti irányban spirális vágással végigfutó, amúgy nem használható forma, viszont a feketére fújt rombusz minta már igen kellemesen puffanik... majd az első citrom betét a hagyomásos lyukas és az előzőleg már jól működő rombusz továbbgondolt háromszög hibridje... amiből végül született meg az utolsó végleges verzió.
A modult teljes belső felületét vegül puha filc anyaggal vontam be hogy az elterelt levegőnek legyen hol "megpihennie" :)
Az elkészült belső egyfajta németes logikussággal cserélhető modul. Mind a belső, elnyelő cső cserélhető mind maga a hangtompító teljes belső teste, így egy tompikával akár szimplán hangtalaníthatunk vagy ha alkalom és játék szüli a kényszert… tracer modult is tehetünk bele…
A kamrákra osztásnak értelmét az elnyelő anyag és belső cső forma miatt nem láttam... és nem is volt rá szükség.
Ha valaki hangtompítót szeretne építeni érdemes utána nézni a neten, hogy ki milyen tapasztalatot gyűjtött össze és otthon kipróbálni pár formát, mert nem biztos hogy az adott fegyver tűzgyorsaságához, és a termelt levegő gázlengéséhez jó lesz-e a forma... én ezt a hangtompítót hosszú csövű karabályhoz, AK-hoz csináltam és nagyszerűen működik
EtioP.A.C. out
The Dark side has returned.: Csinálj egyet M4 re :D
VálaszTörlésEz nem egy Aep hangtompító?
VálaszTörlésAz nem egy AEP hangtompító.
VálaszTörlésaztán ha az...akkor mi van... ezt tudtam szerezni, különben is ez a kedvencem.... blöööööööö... válasz Woblinak: kell a fegyverhez használt hangtompító hogy a belsőt meg tudjam csinálni... ez nem univerzális modul hanem hangtompítónként egyedi.
VálaszTörlésJól van na jó indulatúan írtam :D Kell egy Aep hangtompító oda adom,hogy bedrogozva-beabszintozva hallucinogén ötleteid eszköze legyen majd...(jó indulatú)
VálaszTörlésadok én neked olyant :D Csak várd meg amíg visszajövök a nyaralásból!
VálaszTörlésMár mondtam többször, verjük meg a kisgyereket! Le AEP-ezi a faxa Marui hangtompítómat...
VálaszTörlésTöbbször mondtad de csak 1x próbálkozhatok :D!!
VálaszTörlésSajnos egyszer sem próbálkoztunk.... EDDIG!
VálaszTörlés