Na így aztán közös közreműködés keretén belül a hegyomlás fiú fúrta-faragta a lángrejtőt én pedig elektronikát építettem. A szerkezet 3 négyteljesítményű led-ből áll amit a lángrejtőtől hátra vezetékelve az előagyon keresztül bekötünk fegyver áramkörébe, úgy hogy a fegyver tűzkapcsolójával lehessen lövés közben automatikusan bekapcsolni (villantani). Ez most vagy egyszerűen vagy bonyolultan hangzik de így van. A történet szépségét az adta hogy annyi instrukciót kapott a vézna kis szerelő "hogy rá kell kötni a kapcsolóra" ..... aztán amikor nekilát az ember vezetékeket húzkodni rájön hogy ennél kicsit bonyolultabb helyzet.
Az áramköri bekötés végül nem más mint egy a fegyver saját áramköri bekötésére tükrözött kapcsolás. A villantó negatívját ráköthetjük a fegyver motorból menő negatívjára ahova majd az akkunkat is dugjuk. Viszont a kapcsoló egyik felére csak mennünk a pozitívval.... viszont figyeljünk oda, ugyanis nem mindegy melyik oldalra kötjük... ha a kapcsoló akksi felőli felére akkor állandó lámpaként fogja a nyalábot vetni a kis aranyos... viszont ha a kapcsoló motor felőli felére akkor máris "kapcsolóként" működik és villantani fogunk lövés közben. A 3 ledet természetesen 11V -ra kell sorba kötni és ellenállással kiegészíteni ha 11.1-s lipot használunk és szükséges, például, mint jelen esetben is.
némi forrasztgatás után az eredmény tökéletes lett:
Nagyon királyság - de hova lettek végül rejtve a ledek??? Anno egy leddel én is megalkottam egy hasonlót de pont ott lett nem szép a dolog, hogy a ledet csak a cső alá sikerült felszigózni...
VálaszTörlésmint ahogy a képen is látszik a sound hog belső tölcsérébe kerültek egymással szembe. bőségesen van hely a ledeknek és vezetékeknek a nagy lángrejtőben, ráadásul több darabra szedhető.
VálaszTörlésTiszteletem.
VálaszTörlésNekem volna egy Cyma Mp5, fém felsőrészes, valamelyik 41 széria.
És már raktam bele egy ABfet-et, a kérdés az lenne hogy ebben az esetben hová kellene rákötni a tracer-t, ellenállásokkal vagy anélkül ?
Köszi